XVII. Euro-atlanti Nyári Egyetem (2016)

XVII. Euroatlanti Nyári EgyetemVálságok és válságkezelés Európa szomszédságában

Magyarország NATO csatlakozása óta immár 17. alkalommal kerül megrendezésre az Euroatlanti Nyári Egyetem. A neves biztonságpolitikai szakértők bevonásával szervezett képzésen a hallgatók előadások, szemináriumok, válságkezelő szimulációk keretében behatóan ismerkedhetnek meg Európa közvetlen biztonsági környezetének biztonságpolitikai folyamataival. A Nyári Egyetem legfontosabb témái között a globális hatalmi struktúra (Egyesült Államok, Kína, Oroszország), az ukrán válság, az „Iszlám Állam” felemelkedése (Szíria, Irak), Észak-Afrika, a NATO varsói csúcstalálkozója, valamint a Magyar Honvédség szerepelnek.

A 2015. évi XVI. Euroatlanti Nyári Egyetem összefoglalója itt olvasható.

Hallgatónak pályázhatnak:

• a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség tisztjei, altisztjei; köztisztviselői, közalkalmazottai, könyvtárosai, közművelődési- és humán szakemberei;
  • a Ludovika Zászlóalj és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatói, valamint doktoranduszai;
  • a honvédelem ügye iránt elkötelezett pedagógusok, különös tekintettel a KatonaSuli programban résztvevő tanárokra;
  • a rendőrségi, katasztrófavédelmi, ügyészségi, bírósági szervezetek és a védelmi bizottságok munkatársai;
  • felsőoktatási intézményben tanuló főiskolások, egyetemisták és doktoranduszok és a határon túli, magyar nemzetiségű hallgatók, doktoranduszok; valamint
  • a KatonaSuli programban tanuló, végzős középiskolások.

Helyszín: MH Béketámogató Kiképző Központ (5000 Szolnok, Széchenyi krt. 24.)

Időpont: 2016. július 24 – 29.

Költségek:

Minden eredményesen pályázó 3.500,- Ft/fő regisztrációs díjat fizet, a szállást és a teljes ellátást a szervezők térítésmentesen biztosítják!

A jelentkezés feltételeA kitöltött jelentkezési lap, a szakmai önéletrajz és az egy oldalas motivációs levél megküldése, legkésőbb 2016. június 10-ig, a farkas.kinga@hm.gov.hu E-mail címre, vagy a 06-1-237 5515; illetve a HM 27 297 telefaxra.

A jelentkezések elbírálásának időpontja: 2016. június 17.

További információ:

Szabadosné Kovács Lilla alosztályvezető, MH BHD KRI

Telefonszám: 06-1-237-5518; HM 27190

jelentkezési lap letölthető word formátumban itt, pdf formátumban itt.

XVII. Euroatlanti Nyári Egyetem tervezett programja letölthető itt.

A Nyári Egyetem Facebook eseménye

A XVII. Euroatlanti Nyári Egyetem támogatói: