XIX. Euro-atlanti Nyári Egyetem (2018)

XIX. Euroatlanti Nyári Egyetem

A XIX. Euroatlanti Nyári Egyetem Magyarország és európai, euro-atlanti szövetségi rendszerének helyét, szerepét vizsgálja napjaink változó világrendjében. A résztvevők neves kül- és biztonságpolitikai szakértők, elemzők interpretálásában ismerhetik meg, hogyan tolódnak el a globális erőviszonyok, és milyen változásokat okoznak a felemelkedő regionális hatalmak és kihívók a nemzetközi rendszerben – miközben maguk is részt vehetnek a vitában.

Előadásokat és panelbeszélgetéseket hallhatnak a július 11-12-i NATO-csúcstalálkozó értékeléséről, az Amerikai Egyesült Államok, a Kínai Népköztársaság, az Oroszországi Föderáció, az Európai Unió stratégiai kényszereiről és lehetőségeiről, valamint olyan aktuális ügyekről, mint a Korea-közi enyhülési folyamat, valamint a közel-keleti és afrikai válságok.

Természetesen nem maradhatnak el a már jól ismert kötetlen csapatépítő programok sem, mint a Harcosok Filmklubja, a Biztonságpolitikai Dühöngő vagy a Fact-finding mission.

Hallgatónak pályázhatnak:

• a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség tisztjei, altisztjei; köztisztviselői, közalkalmazottai, könyvtárosai, közművelődési- és humán szakemberei;
  • a Ludovika Zászlóalj és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatói, valamint doktoranduszai;
  • a honvédelem ügye iránt elkötelezett pedagógusok, különös tekintettel a KatonaSuli programban résztvevő tanárokra;
  • a rendőrségi, katasztrófavédelmi, ügyészségi, bírósági szervezetek és a védelmi bizottságok munkatársai;
  • felsőoktatási intézményben tanuló főiskolások, egyetemisták és doktoranduszok és a határon túli, magyar nemzetiségű hallgatók, doktoranduszok; valamint
  • a KatonaSuli programban tanuló, végzős középiskolások.

Időpont: 2018. július 22-27. (vasárnap-péntek)

Helyszín: MH Béketámogató Kiképző Központ (5000 Szolnok, Széchenyi krt. 24.)

Költségek:
Minden eredményesen pályázó 3.500,- Ft/fő regisztrációs díjat fizet.
A szállást és a teljes ellátást a szervezők térítésmentesen biztosítják!

Jelentkezés feltétele:
A kitöltött jelentkezési lap, a szakmai önéletrajz és az egy oldalas motivációs levél megküldése, legkésőbb 2018. június 29-ig, a kultura@mil.hu e-mail címre. (Faxon a 061/237-5515; illetve a HM 27-297 telefaxra.)

A jelentkezések elbírálásának időpontja: 2018. július 6.

A részletes program letölthető itt:

További információ:
Gramantik Zoltán főelőadó, MH BHD KRI (gramantik.zoltan@hm.gov.hu)
Telefonszám: 061/237-5518; HM 27-282

A XIX. Euroatlanti Nyári Egyetem támogatói: