Biztonság a XXI. Században sorozat

Biztonság a XXI. században

Zrínyi Kiadó a Honvédelmi Minisztérium támogatásával és a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Stratégiai Védelmi Kutatóközpont szakmai gondozásában 2006-ban indította útjára a „Biztonság a XXI. században” című könyvsorozatot. A sorozat célja, hogy magyar nyelven hozzáférhetővé tegye a biztonságpolitika nemzetközi szakirodalmának alapírásait. Az egyes kötetek ennek megfelelően olyan tanulmánykötetetek, amelyek a biztonságpolitika egy-egy fontos témakörét mutatják be külföldi szerzők írásainak gyűjteménybe rendezésével, vagy egy-egy nagyobb hatású szerző önálló munkájának megjelentetésével.

1. A transzatlanti vita. A kötet előszava és tartalomjegyzéke itt megtekinthető.

2. Civil-katonai kapcsolatok: a tudományok határán. A kötet előszava és tartalomjegyzéke itt megtekinthető.

3. Nemzetközi biztonsági tanulmányok. A kötet előszava és tartalomjegyzéke itt megtekinthető.

4. Robert Kagan: Édenkert és hatalom. A kötet előszava és tartalomjegyzéke itt megtekinthető.

A kötetek elérhetők a Nemzeti Közszolgálati Egyetem könyvtárában.