Beszélgetés az Egyesült Államok NATO-nagykövetével

Julianne Smith, az Egyesült Államok NATO-nagykövete a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Védelmi Kutatóintézet - NKE által szervezett virtuális rendezvényen hétfőn a NATO alapvető szerepéről beszélt egy szabad, demokratikus és virágzó Európában, valamint Oroszország Ukrajna elleni provokálatlan háborúja által okozott biztonsági kihívásokról. Válaszolt magyar és román biztonságpolitikai elemzők kérdéseire az élelmezésbiztonságról, az európai biztonsági architektúra átalakításáról, az orosz dezinformációval szembeni fellépésről és a NATO egységéről is.

USNATO Ambassador Julianne Smith discussed the essential role of NATO in a free, democratic and prosperous Europe, and the current security challenges posed by Russia's unprovoked war on Ukraine, at a virtual event hosted by the National University of Public Service's Institute for Strategic Defense Studies Monday. She responded to Hungarian and Romanian security policy analysts' questions about food security, the transformation of the European security architecture, countering Russian disinformation, and NATO unity as well.

Forrás: https://www.facebook.com/hungary.usembassy/posts/382702617236824

Címkék: SVKI NATO USA