Terrorizmus Európában és Magyarországon

Néhány héttel ezelőtt Kecskeméten a Terrorelhárítás elfogott egy férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy terrorcselekményeket tervezett elkövetni Magyarországon. A Ludovika Podcast adásában a Stratégiai Védelmi Kutatóintézet munkatársaival, Tálas Péterrel és Rácz Andrással elemeztük részben ezt az ügyet, részben az európai és magyarországi terrorizmust.

Mit lehet tudni a kecskeméti esetről? Hogyan értesült a TEK a férfi terveiről? Hogyan építi hálózatát az Iszlám Állam? Az internet mely bugyraiban zajlik a terrorszervezetek kommunikációja? Mennyire van kitéve a terrorfenyegéteseknek Európa és Magyarország?

Többek között e kérdések mentén boncolgattuk a témát. Az érdeklődők figyelmébe ajánljuk továbbá Tálas Péter hivatkozott tanulmányát, amely itt olvasható.

A teljes podcast ide kattintva érhető el