Elmélyülni a kutatásban

A NATO Defence Education Enhancement Program (DEEP) keretében az NKE EJKK SVKI kutatója, Csiki Varga Tamás a magyarországi kutatás-fejlesztési intézményrendszer működéséről, a védelmi szféra oktatási-kutatási tevékenységéről és a Stratégiai Védelmi Kutatóintézet működéséről osztotta meg tapasztalatait a kabuli Marshall Fahim National Defense University tudományos vezetőivel és kutatóival 2021. május 24-27 között. A NATO Afganisztánt támogató együttműködésének részét képező program a közép-ázsiai ország katonai felsőoktatási intézményének a fejlesztéséhez járul hozzá egyes NATO-tagállamok tapasztalatainak megosztásával. A magyar mellett román és horvát kutatókkal, elemzőkkel folytatott négy napos online workshop célja az volt, hogy az afgán intézményben létrehozandó új kutatóintézet számára a működési környezet, külső kapcsolatok, intézményi szabályzók, belső működési folyamatok és szakmai tevékenységek példáit ismertesse meg azáltal, hogy Közép-Európában működő modelleket mutatnak be a résztvevők.