Beszélgetés a NATO jövőjéről

A transzatlanti kapcsolat politikai dimenziója súlyos válságban volt a Trump-adminisztráció időszakában, Emmanuel Macron francia elnök 2019-ben „agyhalottnak” nevezte a NATO-t, Törökország több szövetséges állammal is politikai konfliktusban áll és még nem látjuk a COVID-19 által okozott gazdasági visszaesés valós hatását a védelemre fordítható erőforrásokra…– csak néhány problémát említve az észak-atlanti szövetség belső kihívásai közül. Nem beszélve a biztonsági környezet külső kihívásairól: Oroszország, a déli szomszédság instabil államai és transznacionális kihívásai, terrorizmus, Irán, Kína, kiberbiztonság és dezinformáció. Számos olyan kérdés, amire maga a szövetség és tagállamai is keresik a válaszokat.Január 28-án szakértőink a 2020-as években a NATO előtt álló kihívásokról beszélgettek online kerekasztalunk köré gyűlve.

A beszélgetés résztvevői voltak:

- Tálas Péter, az NKE EJKK Stratégiai Védelmi Kutatóintézetének igazgatója

- Wagner Péter, a Külügyi és Külgazdasági Intézet kutatója, a Károli Gáspár Református Egyetem oktatója

- Marton Péter, a Budapesti Corvinus Egyetem docense

- Rácz András, az NKE EJKK Stratégiai Védelmi Kutatóintézetének munkatársa

- Csiki Varga Tamás, az NKE EJKK Stratégiai Védelmi Kutatóintézetének munkatársa

A beszélgetés felvétele ide kattintva érhető el: https://www.youtube.com/watch?v=irM1bDkmUCY

Címkék: NATO