Elérhetők a 'Studies on Central Europe' tanulmánykötetek

Elérhetővé váltak a  KÖFOP 2.1.2.-VEKOP-15 projekt keretében, az NKE Stratégiai Védelmi Kutatóközpontja kiemelt kutatóműhely közreműködésével készült, angol nyelvű tanulmánykötetek. A kötetek a „Kormányzati döntéshozatalt elősegítő stratégiai kutatások a magyar kül- és biztonságpolitika meghatározó területein” című kutatási projekt részeként, számos nemzetközi partner bevonásával készültek. Az egyes kiadványok célja, hogy a kelet-közép-országok nézőpontjából vizsgálja meg azokat a kiemelt fontosságú biztonságpolitikai témákat, amelyek meghatározóak a régió egésze szempontjából. Így például a kötetek között van, amelyik a régió demográfiai és migrációs folyamatait, gazdasági integrációját, vagy éppen a térség államainak, az Amerikai Egyesült Államokkal, illetve Németországgal fennálló kapcsolatait vizsgálja.

Az egyes kötetek letölthetők a borítóra kattintva